R. Pošvář

Jméno: Robert Pošvář
Vyučovaný obor: hra na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon
Vzdělání a praxe:

• Pražská konzervatoř
  • NPI ČR (pedagogika, psychologie, didaktika)
  • MC HAMU Praha (metodika, psychologie, pedagogika)
  • SZUŠ Music Art Praha
  • Smíchovská komorní filharmonie
  • Filharmonie mladých Praha
  • Symfonický orchestr AV ČR
  • Komorní orchestr Týnského chrámu v Praze
  • Táborský symfonický orchestr Bolech
  • Kramářovo trio
  • Ludus Musicus

Délka praxe v ZUŠ Sedlčany: od r. 2018
E-mail: posvar@zus-sedlcany.cz
www: www.robii.eu
Vyučovací dny: středa, čtvrtek a pátek, hlavní budova ZUŠ

Napsal o sobě:
Hudbě se věnuje od roku 1983 hrou na zobcovou flétnu a zpěvem v Kühnově dětském sboru, od roku 1985 započal s hrou na klarinet a saxofon. V roce 2001 přidal hru na fagot. Koníčkem je amatérská hra na šalmaj a autoharfu. Zajímá se o zvukovou techniku, tvorbu webových stránek a řezbářství. Je majitelem anglického plnokrevníka.
V hudebním oboru studoval metodiku, pedagogiku a psychologii v Metodickém centru HAMU v Praze, hudbu na Pražské konzervatoři, pedagogiku, psychologii a didaktiku na NPI ČR. V letních měsících pořádá se svou ženou již tradiční hudební výběrové minikurzy pro své žáky (od r. 2015).
Byl dlouholetým prvním klarinetistou a es-klarinetistou dechového orchestru PRA‑LIN‑KA Praha, v průběhu vojenské základní služby u Hradní stráže ČR vypomáhajícím klarinetistou Fanfárové hudby Hradní stráže ČR. Byl zakládajícím členem Kramářova tria, zakládajícím členem, statutárním předsedou a prvním fagotistou Smíchovské komorní filharmonie, se kterou – spolu s klasickými, popovými a filmovými koncerty – doprovázel např. Suzanne Vega a kapelu Čechomor na jejich českých turné, nebo Gabrielu Demeterovou a přední české pěvce na jejich koncertech. Je vypomáhajícím fagotistou a klarinetistou komorního orchestru Týnského chrámu v Praze, fagotistou Táborského symfonického orchestru Bolech a hráčem na dechové nástroje historického vokálně – instrumentálního souboru Ludus Musicus.