P. Fořt

Jméno: Pavel Fořt
Vyučovaný obor: hra na elektrickou a basovou kytaru
Vzdělání a praxe:
člen skupiny Flamengo, člen orchestru L.Štaidla
Délka praxe v ZUŠ Sedlčany: od r. 2006
E-mail: fort@zus-sedlcany.cz
Vyučovací dny: úterý,středa

Napsal o sobě:

Kytarista, baskytarista, aranžér, skladatel a kapelník sice absolvoval několik semestrů matematicko-fyzikální fakulty, ale láska k rockové muzice byla silnější. Na lidové škole umění studoval housle, skladbu a instrumentaci. Svou muzikantskou dráhu začínal jako hráč na doprovodnou kytaru ve skupině Mahagon, ze které v roce 1966 vzniklo dnes legendární Flamengo. S Flamengem hrál takřka po celou dobu existence kapely (do léta 1972) a jako aranžér a kytarista se výrazně podílel na klíčovém albu „Kuře v hodinkách“. Spolupracoval i na prvním albu Mišíkova souboru ETC „Stříhali dohola malého chlapečka“. Poté přijal nabídku skupiny Luďka Švábenského, která v té době doprovázela Helenu Vondráčkovou. Hrál krátce s Viktorem Sodomou, Evou Pilarovou. V roce 1974 se stal členem Orchestru Ladislava Štaidla, který doprovázel Karla Gotta. V roce 1977 založil vlastní studiovou formaci Labyrint a od konce sedmdesátých let se začal kromě aranžérské, producentské a kapelnické práce věnovat i komponování. Jako aranžér a hudebník spolupracoval na albech C.K.Vocalu, Marsyas, Vladimíra Merty a podílel se na vzniku alb Iva Jahelky a Miroslava Palečka.

V ZUŠ Sedlčany vyučuje hru na elektrickou a basovou kytaru a podílí se aranžersky i instrumentálně na vystoupeních tanečního orchestru ZUŠ. Své žáky vede ke zvládnutí nástroje v sólové i skupinové hře, při které doprovázejí také žáky jiných hudebních oborů.