J. Pošvářová

Jméno: Jana Pošvářová, DiS.

Vyučovaný obor: hra na housle, violoncello a klavír
Vzdělání a praxe: Konzervatoř v Plzni, SZUŠ Music Art Praha,
Smíchovská komorní filharmonie
Délka praxe v ZUŠ Sedlčany: od r. 2018
E-mail: posvarova@zus-sedlcany.cz
Vyučovací dny: toho času na mateřské dovolené

Napsala o sobě:

Hudbě se začala věnovat na ZUŠ Český Krumlov. Na housle jí učil skvělý pedagog Bohumil Novotný. Již jako malá navštěvovala hodiny komorní hry nejen pod vedením Marie Eiblové, ale i již zmíněného Bohumila Novotného a v pozdějším věku  Libuše Drhové.

Na přijímací zkoušky na Plzeňskou konzervatoř ji připravila Libuše Drhová. V Plzni studovala a absolvovala konzervatoř ve třídě Radky Beranové a zúčastnila se kurzu Internacional Music Academy Pilsen. Jako studentka Pedagogické fakulty UK se dostala k orchestru Smíchovská komorní filharmonie, zde hrála deset let první housle. Tento orchestr spolupracoval s řadou předních českých sólistů klasické hudby, jako je např. Roman Janál nebo Gabriela Demeterová, doprovázel kapelu Čechomor a koncertoval se Suzanne Vega v rámci jejího českého turné.

Po ukončení studia nastoupila Jana jako učitelka houslí, klavíru a hudebně pohybové přípravky na SZUŠ Musicart v Praze. Zde setrvala pět let. V Praze byla členkou středověké kapely Rebule a hrála v souboru renesanční hudby Alla breve.

Nyní učí mimo jiné na ZUŠ Sedlec-Prčice.  Je členkou Táborského symfonického orchestru Bolech a hostuje v orchestru při Sboru Notre Dame v pražském Týnském chrámu.