J. Mašek

Jméno: Ing. Jan Mašek
Vyučovaný obor:
hra na klasickou a elektrickou kytaru
VŠ, výkonný umělec
od r. 2015 lektor na hudební škole Pavel Hokr
Délka praxe v ZUŠ Sedlčany: od r. 2020
E-mail:masek@zus-sedlcany.cz

Napsal o sobě:
„Kytaru jsem poprvé vzal do rukou ve svých 14 letech a o rok později začal navštěvovat výuku u Pavla Fořta v ZUŠ Sedlčany. Již od svých hudebníchpočátků jsem inklinoval k hardrockové, bluesrockové a heavymetalové hudbě zejména 70. a 80. let minulého století. Založil jsem hardrockovou skupinu Detroit, která fungovala cca 8 let a vydala jedno album – následně v pozměněné formaci fungovala jako Another Illusion zhruba dva roky a vydala několik singlů. V ZUŠ jsem se, coby žák, přidal k Tanečnímu orchestru ZUŠ Sedlčany (později Blue Orchestra) a posbíral mnoho zkušeností z různých žánrů a stylů, které byly součástí vývoje orchestru. V Blue Orchestra jsem strávil zhruba 9 let a mezitím hrál a hostoval i v jiných sedlčanských skupinách jako např. Sára, Chinny Reckon, Äemän Käki, heavymetalové kapele Taranis.V současnosti působím v kapele Ešner Band a rockové kapele Retrobeat.“