V. Křenková

Jméno: Mgr. Vladimíra Křenková
Vyučovaný obor: výtvarný obor
Absolventka Jihočeské univerzity PF České Budějovice s aprobací dějepis – výtvarná výchova
Státní zkouška z německého jazyka, Funkční studium, dvouletý kurz Artefeletiky
studium na Karlově univerzitě – Didaktika pro učitele ZUŠ
a jiné specializované semináře z oboru výtvarného umění (malba v plenéru, fotka, grafika…)
Mezinárodní semináře umění v letech 1999-2002.
Lektorka Mezinárodního semináře v roce 2016 pro mladé výtvarníky z Polska, Německa a Čech.
Kurzy Animace, fotografie. Grafika u p. Šporka, Možnosti kresby a grafiky. Malířský seminář.
Festival pedagogické inspirace, Umění do lavic. Účast v projektech Man Art.
Pracuji na projektech Šablony od MŠMT a pracuji pro MAP jako odborník na VV.
Lektorka kurzů pro dospělé a pedagogické pracovníky. Koordinátor ŠVP.
Koordinátorka projektů školních i pro různé organizace města Sedlčany.
Délka praxe v ZUŠ Sedlčany: od r. 2005
E-mail: krenkova@zus-sedlcany
Vyučovací dny: pondělí (výtvarný ateliér ZUŠ v budově MěÚ Sedlčany, č.p. 34, 3. patro)
pátek (výtvarný ateliér na pobočce ZUŠ v budově OÚ Petrovice)

„V ZUŠ Sedlčany jsem od roku 2007, od roku 2018 pak ředitelkou školy. Jsem členkou Nadačního fondu Patronát Sedlčansko a kulturní rady města. Učitelka na 2. ZŠ Propojení a gymnasiu. Koordinátorka projektu Řetězové provádění na zámku Vrchotovy Janovice. Moc ráda pracuji s dětmi a jejich nespoutanou originalitou. Obohacujeme se navzájem, otvíráme oči dokořán a prostřednictvím tvorby objevujeme svět.
Ve svých obrazech hledám světlo, ráda kreslím v krajině, fotím zátiší a dělám grafiku. Mou prioritou a velkou inspirací jsou mé tři dcery.“